Dárkové sady DYNTAR ocení každý milovník sauny

Jedno staré finské přísloví říká, že nemocí je bezpočet, ale zdraví pouze jedno. Je v něm kus pravdy. Možná právě proto přišli Finové s báječným nápadem, jak nemocem předcházet - saunovat se. Finská sauna je lékem na mnohé neduhy a zároveň příznivě působí na psychiku člověka. To je ostatně i důvodem pro to, aby sauna byla častěji využívána.

Zdravé saunování je cestou k udržení si duševní pohody

 V současné době není již problémem jít se saunovat, protože veřejné sauny jsou k dispozici většinou při městských lázních. A cena též nebývá přemrštěná - opravdu se jedná o zdraví prospěšnou odpočinkovou aktivitu, kvůli níž nebudete muset sahat hlouběji do kapsy. Ten, kdo saunování zcela propadl, by o tom jistě dokázal vyprávět. A nejen to. K saunování patří také správné vybavení, i když na první pohled by člověk řekl, že mu stačí zbavit se svého oděvu a jít pouze v Adamově nebo Evině rouše.

2899.jpg  Hledáte-li vhodnou pozornost pro milovníka sauny, je tu pro vás SAUNAPOINT. V nabídce našeho internetového obchodu myslíme i na ty z vás, kteří by rádi své blízké obdarovali praktickým dárkem, který přináší užitek. Sortiment jsme naplnili kvalitními dárkovými sadami, jimiž můžete udělat radost. 

Skvělá kosmetika pro milovníky finské sauny

Velmi oblíbené jsou saunové esence, které se nakapají do misky s vodou nebo do dřevěného vědra a nechá se jim prostor pro to, aby v sauně rozvinuly svou vůni. Její intenzitu lze přitom korigovat množstvím kapek. Je vám příjemnější aroma eukalyptu, břízy, kouřové sauny nebo březové smoly?

 K sauně patří neodmyslitelně také péče o tělo a vlasy. Darujte šampon na bylinném základě bez chemických látek s extraktem morušek z Laponska, který nedráždí oči a je vhodný i pro děti. Společně s ním je v sadě peelingový krém na zvláčnění pokožky těla s medem a propolisovým výtažkem, jenž má čisticí a antiseptické účinky. Jemná vůně povzbudí smysly a jako třešnička na dortu završí příjemný pobyt v sauně. 

K saunování patří i vihta

2900.jpg Nedílnou součástí saunování je i vihta - březová větvička používaná k prokrvení pokožky i povzbuzení mysli. Nevíte-li, jaký dárek vybrat, máme pro vás tip - saunový set dřevěného vědra s vihtou. Čistě přírodní materiály jsou přímo ideální pro relax v sauně. 


Bio sauna, jemnější a účinnější

O prospěšnosti sauny bylo napsáno dost a všichni, kdo jejímu kouzlu propadli, přísahají na blahodárné účinky na tělo i duši. Věděli jste ale, že i oblast saunování směřuje stále kupředu a díky inovativní bio sauně můžete ještě výrazněji podpořit příjemné pocity a definitivně se zříci těch nekomfortních, spojených s tradiční, tzv. finskou saunou?

Naší devízou je výroba a instalace bio saun, které se vyznačují nižší teplotou a vyšší vlhkostí oproti klasické sauně. Tento zdánlivě malý rozdíl ale přináší spoustu benefitů - účinky na prohřátí svalů a kloubů jsou stejné, ale díky vyšší vlhkosti vzduchu působí příznivěji na pokožku, která není vystavena takovému teplotnímu šoku a poděkuje vám i za zvlhčení a detoxikaci. Protože nezažijete teplotní facku spojenou se vstupem do klasické sauny (teplota je 40-60°C), efekt relaxace se dostavuje ihned a podporuje jej i aromaterapie, která je s bio saunou přímo spojena a díky vyšší vlhkosti vzduchu je její efekt na organismus rychlejší a intenzivnější. Můžete se tak rozhodnout, zda ze své saunové seance uděláte bylinkový rituál, který zklidní vaší mysl před spaním, pročistíte svůj dýchací systém himalájskou solí, nebo zvolíte citrusové vůně pro stimulaci a povzbuzení mysli.

2818.jpg Jistě je, že můžete zapomenout na stres a nechat se hýčkat jemnými dotyky tepla doprovázenými hudbou či tlumenými světly vaší oblíbené barvy. V bio sauně nezažijete nepříjemné pocity spojené se suchým horkým vzduchem, vyhnete se bolesti hlavy a po konzultaci s lékařem si ji mohou užít i osoby se srdečními problémy.


Saunový textil: praktický kilt z bavlny

Jedna z možností, jak se udržet fit, být odolnější vůči působení bacilů a virů a ochránit se před civilizačními nemocemi je také saunování. Termoterapie, kdy se lidský organismus přehřeje nad normální tělesnou teplotu, má tedy přiznivé účinky. Některé klinické studie dokonce ukázaly na vliv sauny na snižování hladiny cukru u diabetiků, na posílení srdce, lepší prokrvení organismu a na psychiku člověka.

Nahota k saunování patří

Saunování v současné době patří mezi oblíbenou a relaxaci poskytující zábavu, které se můžete věnovat ve svém volnu. Sauny většinou najdete při městských lázních nebo wellness. Protože zásadou je chodit do sauny bez oblečení pouze ve Evině nebo Adamově rouše, může být pro některé právě toto důvodem, proč se saunování úplně vyhýbají. Ačkoliv otevírací doba saun bývá přizpůsobena nejčastěji pro společné saunová mužů i žen, najde se také místo pro oddělené saunování. Toho mohou využít ti, kteří se stydí a neradi se odhalují před cizími lidmi opačného pohlaví. Nebo si mohou pořídit nějaký ten kousek saunového textilu.

Bavlněný kilt pro stydlíny

2819.png Pro lepší pocit pohodlí je rozumné si do sauny pořídit kilt. Pocit nahoty nemusí být pro každého právě příjemným prožitkem a raději se zahalí do měkkého a savého kousku bavlněné látky, která kryje intimní partie. Svým způsobem se jedná i o hygienické opatření, takže pak si člověk může vychutnat saunu naplno a bez studu.

Na plavky zapomeňte

Naprosto nevhodné je jít se saunovat v plavkách, i když se najde spousta jedinců, kteří takto činí. Plavky obecně jsou určeny pro plavání ve vodě, jejich materiál je k tomu přizpůsobený. Saunování však vyžaduje zcela něco odlišného. Materiál plavek z umělých vláken zabraňuje pokožce volně a přirozeně dýchat a omezuje ozdravný princip saun. Další důvod je hygiena - teplém prostředí se daří bakteriím, což s sebou nese možné potenciální problémy. Chcete-li tomuto předejít, pak kilt je mnohem vhodnějším kouskem oblečení, které na sebe do sauny vezmete.

Froté kilty na Saunapoint.cz

2820.jpg Kilty, které nabízíme v našem internetovém obchodě, se vyznačují kvalitou materiálu. Froté je příjemné a měkké a výborně saje pot, který z vás bude při saunování řinout. V sortimentu najdete kilty v tmavém a světlejším odstínu žluté barvy. Jejich výhodou je hlavně praktické zapínání na suchý zip, který zaručuje, že se vám kilt při pohybu nesmekne z těla pryč. Součástí kiltu je také malá kapsa na drobnosti.


Aromaterapie - zapojme i další smysly

Do saunování můžeme zapojit i další naše smysly zrak, čich, sluch, a to díky novým trendům, které se do sauny dostávají i z jiných oblastí našeho života.

V sauně můžeme pro krátkodobé zvýšení vlhkosti provádět parní nárazy (polévání saunových kamenů) vodou, do které je možné přidat speciální saunové esence, oleje, bylinné či ovocné směsi. Pokud ani jedno z toho nemáte zrovna doma, stačí nakrájet pomeranč, citron nebo limetku a přidat ji do aroma misky poslouží to stejně dobře jako již výše zmíněné ovocné směsi, či aromata. Stejně tak můžete do misky přidat i vaše oblíbené sušené bylinky, dříve se doporučoval dávat odvar z heřmánku.

Tento celý proces se pak nazývá aromaterapie. Spojení pozitivních účinků saunování a aromaterapie nám dokáže znásobit příjemné pocity z této formy relaxace.

Důležité je si uvědomit, že v sauně a minimálně ještě hodinu po ní naše pokožka do sebe nic nepřijme, jelikož byla stimulována k vylučování škodlivých látek a toxinů. Jediná možná cesta, kdy je možné přijmout těkavé látky je přes respirační trakt a čichový epitel. Použitím některých silic je možné dosáhnout podpory řady významných vlivů sauny: detoxikace, relaxace a eliminace stresových hormonů, uvolnění horních cest dýchacích a urychlení jejich nemocí a léčby ať již akutních či chronických.

Vnímaní čichem je za vyšších teplot omezené, a tak se může stát, že použijeme zbytečně velkou dávku, která v konečném důsledku zhorší terapeutický efekt. Proto doporučujeme dávkovat esence a vonné přísady opatrně a hlavně postupně. Každá vonná látka se začíná rozvíjet a některé k tomu zkrátka potřebují více času.

2822.jpg Na trhu je již dnes k dostání mnoho druhů vonných esencí a olejů či vonných směsí určených přímo k použití v sauně. Vybrat si můžete z nepřeberného množství vůní jak například eukalyptus, máta, levandule, meduňka, bříza, citrusy, jehličnany, růže, tradiční finské vůně a další.

Příklady účinků vybraných esencí:

Borovice antiseptická, dezinfikuje a čistí vzduch, vhodná při rýmě a nachlazení.

Citron při bolesti hlavy, infekci dýchacích cest, snižuje krevní tlak, povzbuzuje trávené a příznivě působí na pleť.

Eukalypt působí protivirově, snižuje horečku a posiluje imunitní systém, napomáhá hojení ran, ulevuje při bronchitidě, senné rýmě a zánětech čelních dutin.

Heřmánek uvolňuje a uklidňuje, podporuje tvorbu červených krvinek a zvyšuje tak obranyschopnost organismu.

Máta peprná povzbuzuje žaludeční činnost, zmírňuje nevolnost, povzbuzuje mozkovou činnost.

Meduňka antidepresivní, snižuje horečku, pomáhá při zažívacích potížích, povzbuzuje srdeční činnost.

Smrk antiseptický, posiluje nervy a krevní oběh, vhodný při chřipce a nachlazení.

Zobrazit jako: katalog | tabulku
 

Masážní žínka LIITURAITA - natural 2085

Masážní žínka LIITURAITA - natural 2085

Saunová masážní žínka Liituraita - natural Froté materiál, který příjemně a šetrně promasíruje Vaši pokožku. Vyrobeno finskou tradiční firmou JOKIPIIN zabývající se produkty nejen pro saunování. Masážní žínka vhodná pro masáž celého těla. Hýčkejte svoji pokožku luxusní masážní žínkou Liituraita s motivy březové kůry. Výbornou příležitostí pro masírování a prokrvení vaší pokožky je saunování, žínku ale můžete použít i při koupeli nebo sprchov... více

Vč. DPH 488 

Dárková sada MELLIS - čokoláda + DÁREK peelingová sůl

Dárková sada MELLIS - čokoláda + DÁREK peelingová sůl

Dárková sada pro milovníky čokolády Mellis - peelingová sůl ZDARMA! Nechte se hýčkat čokoládovým opojením. Vaše pleť vám bude vděčná. Med pokožku zjemní a zvláční a mátový olej překvapí svým chladivým účinkem. Vhodné pro všechny typy pleti. Uchovávat při pokojové teplotě. Sada obsahuje: Medový krém s čokoládou MELLIS 125 ml Pleťovou masku s čokoládou a medem MELLIS 75 ml ZDARMA peelingovou sůl - santalové dřevo 20 g Přípravky značky Mellis neobsahují miner... více

Vč. DPH 554 

HARVIA saunový set S5

HARVIA saunový set S5

Harvia set S5 Saunové dřevěné vědro 4l s plast. vložkou, zabraňující protékání, dřevěná naběračka, přesýpací hodiny 15 min., teploměr s vlhkoměrem, saunová esence 115 ml. Neváhejte a udělejte radost svým blízkým, kteří našli oblibu v saunování.... více

Vč. DPH 2 990 
 
Košík je prázdný

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím